Motoryzacja

Jakim sposobem zacząć przygodę z tuningiem?

Posted On
Posted By admin

Zwiększenie mocy i właściwości jezdnych pojazdu to częste wyczekiwania zapalonych pasjonatów. Z pomocą ku temu przychodzi chiptuning, a efekty tej przeróbki będą zauważalne nie wyłącznie na wykresie z hamowni, lecz też w czasie jazdy autem, jaki da klientowi oryginalne możliwości.

Do jakiej mocy można podnieść parametry samochodu za sprawą samego chiptuningu?

Chociaż możliwości podwyższenia ilości koni mechanicznych za sprawą tej modyfikacji są nadzwyczaj kolosalne, nie wiąże się to jednakże z rozsądkiem. Choć mocy nigdy za mało, trzeba liczyć się z tym, że nie można z tym przesadzić, ze względu na to, że silnik ma okazję ulec uszkodzeniu. Ażeby modyfikacja została przeprowadzona w prawidłowy sposób, w pierwszej kolejności trzeba sprawić obecną wydajność oraz sprawność silnika. Jeżeli są jakiekolwiek usterki, należy je wyeliminować, po czym na nowo spowodować wydajność pojazdu na hamowni. Fachowy ekspert ma obowiązek dopiero dziś przejść do rzeczy i precyzyjnie podwyższyć moc silnika w taki sposób, aby nie był on nazbyt przeciążony.

Co, jeśli moc pojazdu bezustannie jest zbyt mała?

Jeśli konsumentowi nie wystarcza podniesienie mocy pojazdu na poziomie blisko 5-10%, powinien wprowadzić inne ponadprogramowe modyfikacje jak np. intercooler, turbosprężarka czy filtr stożkowy. W owym czasie możliwości pracy silnika będą wyższe. Zatem profesjonalista będzie w stanie podnieść moc silnika jeszcze znacznie bardziej. Wypada niemniej jednak pamiętać, że w parze ze zwiększaniem mocy pojazdu, powinno iść także jego wyhamowywanie. Stąd, jeśli użytkownik chce o wiele podnieść jego moc, musi liczyć się też z pomocniczymi kosztami powstającymi z wymiany chociażby wentylowanych tarcz hamulcowych, zacisków czy też klocków.
Co zapewnia chiptuning?
Przyrost mocy pojazdu to pokaźniejsza dynamika i lepsze przyspieszenie pojazdu, które gwarantuje pokaźniejsze bezpieczeństwo chociażby w czasie wyprzedzania, jakie to należy zrealizować jak najszybciej. Dodatkowym pozytywem tej modyfikacji jest także szansę rozerwania się na torze i sprawdzenia możliwości pojazdu. Więcej na https://synektune.pl

Related Post