Motoryzacja

Czy naprawa samochodu zawsze musi być droga?

Posted On
Posted By admin

Naprawa auta wielokrotnie bywa droga. Koszty potrafią być przede wszystkim wysokie przy zakupie oryginalnych części do doborowych marek. Na szczęście co poniektóre detale jak kompresor mercedes, miech bmw lub sprężarka audi, są dopuszczalne do zregenerowania, co o wiele obniża cenę naprawy.
Naprawa kompresorów
Choć najłatwiejszy sposób naprawy uszkodzonego pojazdu to wymiana poszczególnych szczegółów na nowatorskie, to nie jest to drobny koszt. Nie każdy może sobie zatem na to pozwolić, skutkiem tego wiele podzespołów samochodowych jak kompresory, są dopuszczalne do regeneracji, po czym posłużyć mogą jeszcze kilka słusznych lat. Na przykład miechy, jakie jakiś czas temu zastąpiły metalowe sprężyny w zawieszeniu, funkcjonują na zasadzie poduszki pneumatycznej. Toteż znaczącym szczegółem takiego zawieszenia jest kompresor, zwany też sprężarką. Kompresor bierze powietrze z atmosfery i sprężając je do nawet 20 barów, daje możliwość regulacji prześwitu zawieszenia przez zmianę ilości atmosfery w układzie. Jest to nowoczesne i wspaniałe rozwiązanie w luksusowych pojazdach, lecz niestety jego naprawa jest kosztowna.
Dlaczego nie należy zwlekać z remontem samochodu?
Opóźnianie naprawy samochodu na później choćby ze względu na brak środków to niezmiernie zły pomysł. Nie dosyć, że niesprawny pojazd stanowi ryzyko dla życia oraz zdrowia kierującego, przechodniów i innych uczestników ruchu drogowego, to niesprawny detal przyczynia się wielokrotnie do szybszego zużywania lub ewentualnie uszkodzenia innych elementów. Ta zależność dotyczy chociażby miechów, które bywają nieszczelne. Jeśli usterka nie zostanie wykluczona na czas, może dojść do kompletnego zniszczenia kompresora. Kiedy któryś z miechów jest popsuty, kompresor na skutek uciekającego powietrza jest zobligowany pracować cały czas, aby utrzymać odpowiednią ilość powietrza w układzie, co prowadzi do jego przegrzewania oraz zatarcia. Zanim zatem ktoś zdecyduje kierować się niesprawny pojazd, powinien poprawnie przemyśleć, jakie mogą być tego efekty. Niektóre z firm przyjmują uszkodzone szczegóły do regeneracji, a w zamian za niższą dopłatą, aby uniknąć długiego wyczekiwania na części, dają zregenerowany już element od innego takiego pojazdu. Więcej na http://regeneracja-airmatic.pl

Related Post