Biznes i Finanse

W jaki sposób wybrać właściwe biuro rachunkowe?

Prowadzenie prywatnej aktywności gospodarczej połączone jest z prowadzeniem rachunkowości przedsiębiorstwa. Jest to skomplikowane zadanie, wobec tego niekiedy warto skorzystać z pomocy biura rachunkowego. Zobaczmy, na co zwrócić uwagę dokonując tego wyboru.

Czym zajmie się biuro rachunkowe?
Przekazując prowadzenie księgowości dla biura księgowego, przekazujemy mu dużo obowiązków. Jednym z nich jest składanie deklaracji, załatwianie spraw biurowych i prowadzenie ksiąg rachunkowych. Cała procedura jest łatwa – właściciel firmy przekazuje zaświadczenia do biura, a jego pracobiorcy zajmują się dokumentacją oraz dokonują właściwych rozliczeń. Przedsiębiorca otrzymuje wiadomości dotyczące tego, jakiej wysokości podatki i składki ZUS musi zapłacić.
Najczęściej osobami, które korzystają z usług biura rachunkowego, są Tobie przedsiębiorcy, którzy mają jednoosobowe aktywności gospodarcze lub mikroprzedsiębiorstwa. W innych przypadkach, z reguły finansami absorbuje się księgowa. Obowiązki biura rachunkowego polegają m.in. na: prowadzeniu rozrachunków pracobiorców, sporządzanie deklaracji podatkowych, wystawianie oraz przechowywanie faktur, a również prowadzenie wykazu sumptów połączonych z prowadzeniem aktywności gospodarczej. Będzie ono również odpowiedzialne za utrzymywanie kontaktów z urzędami.

Internetowe biuro księgowe
Opcjonalnym rozwiązaniem jest internetowe biuro rachunkowe. Zakres jego działalności jest taki sam, jak w wypadku biura stacjonarnego. To, co je wyróżnia, to fakt, iż wszelkie dokumenty przekazywane są drogą elektroniczną. Zapewnia to nieograniczony dostęp do niezbędnych dokumentów, jakie można zawsze wydrukować. Korzystanie z tego rozwiązania jest niesłychanie łatwe, gdyż kontaktować się z pracownikami wolno za wsparciem aplikacji internetowych. W ten sam sposób przekazujemy wszystkie dokumenty, które są wymagane do rozliczeń finansowych.
To, co wyróżnia biura rachunkowe online, to ich korzystna cena, która częstokroć bywa niższa aniżeli usługi sztampowego biura. Kolejnym atutem jest fakt, że można oszczędzić czas, który byłby poświęcony na osobiste przekazanie pism.

Czym się kierować przy wyborze biura rachunkowego?
Wybór odpowiedniego biura księgowego nie jest prostym zadaniem. Wypada wziąć pod uwagę parę ważnych elementów. Jednym z kryteriów może być koszt konkretnych usług i ich zakres. W tym celu przyzwoicie będzie zrobić rozeznanie, jakie są aktualne ceny oraz co one obejmują. Ciekawym rozwiązaniem problemu będzie odwiedzenie strony rzeczowego biura, tak jak np. https://eabakus.pl, gdzie wolno znaleźć szczegółowy cennik. Dzięki temu możemy wybrać propozycję, jaka w największym stopniu nam odpowiada.
Nie bez znaczenia są opinie innych kontrahentów. Wielokrotnie odnaleźć je wolno na rozmaitego rodzaju portalach lub też forach internetowych.Daje nam to wiadomości, czego możemy oczekiwać od określonego miejsca oraz jego personelu.
Dla wielu przedsiębiorców ważne jest, czy biuro jest w stanie reprezentować go przed urzędami. Połączone to jest z możliwością podpisania pełnomocnictwa, dzięki czemu nie będzie nieodzowne odwiedzanie biura zawsze wówczas, kiedy zajdzie konieczność podpisania dokumentu urzędowego. Pełnomocnictwo świadczy też zgodę na występowanie przed instytucjami i urzędami w imieniu właściciela firmy.