Podróże

Projekt Biały Jaguar – poznaj polskiego Robinsona Crusoe

Cudze sławicie, swego nie znacie – słowa te dalej są niezwykle aktualne. Choć większa część z nas zna i respektuje sobie pasjonujące historie Robinsona Crusoe, to krajowa seria powieści o odważnym podróżniku, Johnie Bobrze, zostaje w kolosalnej mierze niezauważona. „Wyspa Robinsona”, a następnie jej kontynuacje, inaczej „Orinoko” i „Biały Jaguar” autorstwa Arkadego Fiedlera, popularnego reportażystę, przyrodnika oraz epika. Nie jest to powieść historyczna, jednak postać Johna Bobra oparta jest na pewnych asumptach, a mianowicie drewnianej łodzi z inskrypcją „JOHN BOBER / POLONUS / 1726” odnalezionej na wyspie Coche.

Czy ekranizacja „Wyspy Robinsona” jest realna?

Tak interesująca seria powieści zdecydowanie zasługuje na ekranizację – ma ona ogromny potencjał również pod względem kulturowym, jak i komercyjnym. Efektowne przygody Johna Bobra to materiał, który znakomicie nadaje się do przedstawienia za pośrednictwem filmu, stąd inicjatywa na projekt „Biały Jaguar”. Łącząc efektowną prozę Arkadego Fiedlera z nowoczesnym podejściem do filmu, wolno dostarczyć obserwatorom niezapomnianych wrażeń, wzbudzając podziw i przenosząc w świat tropikalnych wysp. Wniosek nasuwa się sam – jest to recepta na sukces.

Czy projekt Biały Jaguar będzie sukcesem?

Fikcja jest tym, co pozwala zapomnieć o mało intrygującej powszedniości, pracy, szkole oraz innych zadaniach, przenosząc się do świata pełnego przygód. Jest to całkowicie inny świat, jaki można zobaczyć oczami rodaka – polskiego podróżnika oraz badacza przygód, który trafił w samo serce Ameryki. Emocjonujące historie, zwroty akcji oraz zaskakująco oryginalne, jak na produkcję przygodową, przedstawienie świata, Biały Jaguar z pewnością przypadnie do gustu publiczności. Wizja ta przybliża się coraz to bardziej, a jej realizacja to ledwo sprawa czasu. Warto wobec tego zainteresować się tym nadzwyczaj interesującym projektem, który bez kwestionowania okaże się hitem na krajowych ekranach, wnosząc powiew świeżości do branży.

Poznaj Johna Bobra – dzielnego Polaka, który zwiedził cały świat!

Śpiesząc za losami zuchwałego, polskiego podróżnika Johna Bobra, idealna rozrywka jest gwarantowania. Projekt Biały Jaguar ma na celu rozpropagowanie tej postaci i twórczości Arkadego Fiedlera, wprowadzając nowe życie do serii klasyków. Jest to historia o Polaku, podróżniku i dzielnym odkrywcy, który zwiedza Nowy Świat, pełen tubylców, kolonizatorów oraz epokowych przygód. Zmagania z dziką przyrodą, agresywni Indianie i poławiacze pereł – jest to pełna życia historia, która pobudza fantazję.
Należałoby pamiętać, iż nie są to fakty dziejowe – John Bober jest tylko luźno oparty na mówiących o nim przesłankach. Mimo tego, nawet te niewielkie poszlaki wskazują na obecność Polaka w tych rejonach, dlatego należałoby przenieść się w świat fantazji oraz przeżyć niesamowite przygody w tropikach. Adaptacja filmowa dzieła Arkadego Fiedlera nie tylko przyciągnie nową widownie i zwiększy jego popularność, niemniej jednak również przedstawi tę opowieść starym wielbicielom w oryginalnej formie.

Zobacz więcej na moim fanpage: https://www.facebook.com/BialyJaguar