Usługi

Na czym polega monitoring stron internetowych?

Błędnie funkcjonująca domena internetowa będzie przynosić straty, w następstwie tego należałoby ulokować finanse w monitoring dostępności stron internetowych. Ograniczenia dostępu dla Użytkowników są w stanie przekładać się na to, że szybko odnajdą oni alternatywę w konkurencyjnym środowisku internetowym. Tracić wolno w ten sposób kolejnych użytkowników, czy konsumentów.

Inwestując w monitoring działania stron www, wolno korzystać z dostępu do szeregu działań, których celem jest zapewnienie stałej dostępności do strony. Firma MonitWeb jest w stanie zagwarantować całodobową kontrolę sposobu wyświetlania się portalu internetowego.Zezwala to pomiędzy innymi ustrzec się sytuacji, w jakiej będzie dochodzić do utraty ewentualnych klientów. W jaki sposób podkreślają badania przeprowadzone przez Google nawet 4/5 Internautów nie wraca na witrynę internetową, czy do sklepu internetowego, z którego nie są zadowoleni. Kiedy portal internetowy będzie nieosiągalny przez parę godzin, wówczas przełoży się to na realne straty pieniężne.

W jaki sposób zadbać o dobre wyniki strony wykorzystując monitoring dostępności?

Największym kłopotem jest brak dojścia do strony, który trwa kilka dni. Jednakże nawet kilka godzin, w trakcie których portal internetowy nie będzie się wczytywał, będzie kłopotem dla firm.

Konsumenci nie będą mogli:
– przeszukać oferty,
– złożyć zamówienia,
– dokończyć proces zakupu artykułów.

Korzystając z usługi MonitWeb, jaką jest monitoring dostępności stron internetowych, można całkiem wyeliminować sytuacje, kiedy witryna internetowa będzie nieosiągalna dla Internautów. Oprócz tego kontrolowana jest funkcjonalność, czy wydajność serwisu internetowego. Stałemu monitorowaniu podlega między innymi to, jak działają serwery. Kiedy strona internetowa wolno się ładuje, wówczas sprawiać to będzie niezadowolenie internautów. Firmy mogą stracić pożądany wizerunek marki. Każda strona internetowa ma prawo tracić zasięgi. Wygoda korzystania z zasobów Internetu jest coraz ważniejsza dla użytkowników.

Zatem monitoring dostępności stron internetowych jest w stanie przeciwdziałać:
– stratom finansowym,
– słabszej pozycji strony w wyszukiwarce Google,
– pejoratywnemu postrzeganiu marki,
– obawom przed zrealizowaniem transakcji ze względu na postrzeganie bezpieczeństwa strony internetowej,
– przerwom w dostępie do informacji.

Jakie działania obejmuje monitoring stron internetowych internetowych?
W firmie MonitWeb realizowany jest stały monitoring, co jest procesem kontrolnym, jaki pozwala prędko reagować na awarie problemy z ładowaniem się strony. Kiedy serwis internetowy przestaje poprawnie funkcjonować, wtedy awaria jest natychmiast zgłoszona. Wybitnie przydatne są regularnie dostarczane wiadomość dotyczące charakteru awarii, która wystąpiła na domenie. W ten sposób monitoring działania stron www na bieżąco dostarcza kosztowne wiadomości, które są koronne z punktu widzenia prawidłowej oraz szybkiej reakcji. Regularnie dostarczane raporty obejmują szczegółowe statystyki z monitoringu witryny. Pozwala to pomiędzy innymi monitorować zadania Cron, a także to jak faktycznie funkcjonują. Taka kontrola jest sposobem na unikanie sytuacji, kiedy główne procesy w stronie nie funkcjonują poprawnie oraz nie spełniają swojej funkcji. Zatem inwestycja w monitoring działania stron www to doskonały sposób na ograniczenie możliwych do wystąpienia strat finansowych. Gwarantuje to skuteczne prowadzenie biznesu internetowego.