Sklepy Internetowe

Kupujemy sprzęt depilujący – na co zwrócić uwagę?

Depilatory stają się coraz bardziej atrakcyjne wśród artykułów do higieny i pielęgnacji. Zapewniają one skuteczne pozbycie się niechcianego owłosienia na dłuższy czas. W sklepach wynajdziemy modele wykorzystujące coraz to nowsze techniki oraz odkrywcze rozwiązania. W jaki sposób dokonać wyboru porządnego depilatora? Czym się kierować oraz na co zwrócić szczególną uwagę? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w poniższym materiale.

Jakie są rodzaje depilatorów?
Na rynku możemy odszukać parę typów depilatorów. Różnią się one między sobą mechanizmem działania. W ten sposób jesteśmy w stanie wyróżnić: depilatory klasyczne, depilatory świetlne oraz depilatory laserowe.
Depilatory klasyczne są w najwyższym stopniu popularne, albowiem są dostępne w sklepach już od dłuższego czasu. Ich mechanizm na ogół oparty jest na krążkach lub pęsetach. Elementy te są osadzone na głowicy – w czasie jej obrotu, otwierają się oraz zamykają, przez co są w stanie chwytać włoski. Depilator świetlny ma lampę, jaka naświetla sprecyzowany obszar cery. Emitowane jest światło, będące spektrum fal o przeróżnej długości. Fale te są z kolei przyswajane przez cebulki włosów, poprzez co ulegają uszkodzeniu. Wiąże się to z zahamowaniem powtórnego wzrostu włosa. Ostatni rodzaj, inaczej depilator laserowy, funkcjonuje na zasadzie emisji indywidualnej wiązki światła. Energia ta jest pochłaniana przez ten element włosa, jaki odpowiada za jego wzrost – inaczej brodawkę. Poprzez wzrost temperatury brodawka ulega uszkodzeniu lub też też całkowitemu zniszczeniu.

Na co zwrócić uwagę kupując depilator świetlny?
To, co należałoby wziąć pod szczególną uwagę w trakcie zakupu depilatora świetlnego, to fakt, czy ma on możliwość regulacji mocy. Ma to znaczenie, albowiem każdy z nas posiada inną odporność na ból – nazbyt duża moc urządzenia może wywoływać dyskomfort. Skóra w przeróżnych miejscach ciała jest mniej lub też bardziej wrażliwa, dlatego moc urządzenia musimy zawsze przystosowywać do depilowanego obszaru. Nie bez znaczenia jest także dopasowanie tego parametru do rodzaju skóry. Niektóre urządzenia, takie jak depilator ze strony Politaipl.com, mają akcesoryjną funkcję, jaką jest rozpoznawanie typu skóry.

Depilator laserowy – co należałoby wiedzieć przed zakupem?
Zakup depilatora laserowego nie jest łatwym zadaniem. Poszczególne modele różnią się między sobą nie tylko ceną, ale również mocą sprzętu i dodatkowymi funkcjami. Z pewnością warto zwrócić uwagę na sposób zasilania depilatora. Odszukamy modele, które są zasilane sieciowo, akumulatorowo lub również akumulatorowo- sieciowo. Wyboru tego dokonujemy na podstawie indywidualnych pragnień, gdyż każde z tych rozwiązań ma swoje atuty i minusy.
Ważne są też funkcje, które mają na celu ułatwienie przeprowadzenia depilacji. Osiągalne są np. aplikacje do planowania depilacji czy również czujnik do rozróżniania typu cery.
Nie bez znaczenia jest też ilość trybów pracy oraz regulacja mocy działania. Aby depilacja była efektywnie i bez problemu przeprowadzona na różnych obszarach ciała ludzkiego, odpowiednio jest przystosować możliwości depilatora. W pewnych sytuacjach odszukamy ponadprogramowe nasadki lub też głowice, które sprawią, iż depilacja wrażliwych miejsc odbędzie się nieomalże bezboleśnie.