Uroda

Alternatywa dla ćwiczeń do modelowania sylwetki

Współczesne czasy stoją pod znakiem trendu na bycie szczupłym i wysportowanym. Nie każdy jednakże ma na tyle sporo czasu, aby regularnie uczęszczać na siłownię lub ewentualnie na zorganizowane zajęcia sportowe w klubie fitness. Na rynku są również dostępne interesujące alternatywy, jakie pozwolą na modelowanie figury bez żmudnych ćwiczeń oraz poświęcania temu kolosalnej ilości czasu.

Opcja dla standardowych treningów – elektrostymulacja
Tradycyjne ćwiczenia działają na ciało poprzez to, że mięśnie muszą adaptować się do ordynowanych im bodźców. Napinanie mięśni, jakie jest dla nich aktywizującym bodźcem, jest możliwe nie tylko w trakcie standardowych ćwiczeń z ciężarami, lecz też podczas stymulowania impulsami elektrycznymi. Takie urządzenia zezwalają na bardzo efektywny trening bez używania dowolnych obciążeń zewnętrznych. To właśnie dzięki większej intensywności ćwiczeń, jednostki treningowe przy pomocy elektrostymulacji mogą trwać od 30 do 60 minut i być efektywne. Jest to czas wystarczający, aby przećwiczyć wszystkie grupy mięśniowe oraz dać im dobry bodziec.
Trening za pomocą elektrostymulacji jest polecany zarówno osobom w pełni zdrowym, jakie wypatrują alternatywy dla tradycyjnych ćwiczeń, jak oraz dla ludzi z kontuzjami bądź przechodzących czas rekonwalescencji po urazach. Profesjonalni trenerzy są w stanie tak zaprogramować trening za pomocą sprzętów elektrostymulujących, iż podczas niego oszczędzane są ścięgna, więzadła, kości, a również same mięśnie. Dodatkowo poszczególne treningi wolno dobierać tak, żeby wyznaczone grupy mięśniowe lub części ciała nie były nazbyt eksploatowane, co w czasie wychodzenia z kontuzji daje gigantyczne możliwości. W pewnych momentach jest to nawet jedyna szansa na wdrożenie jakiejkolwiek aktywności fizycznej, która będzie bezpieczna.

Efekty treningu za pomocą elektrostymulacji
Trening bazujący na elektrostymulacji może być wykorzystywany na różnorodne sposoby. Między innymi ma okazję służyć, jako narzędzie do redukcji tkanki tłuszczowej. To właśnie dzięki temu, iż na jednej jednostce wolno pracować nad całym ciałem, spala on ogromną ilość energii. Na domiar tego mięśnie pracują usilnie, więc może on również służyć jako narzędzie do budowania masy mięśniowej bądź do wyrzeźbienia ciała. Taki trening wpływa również podobnie jak standardowe ćwiczenia fizyczne na wzmocnienie układu ruchu oraz zwiększenie siły mięśni.

Uprzejmie zapraszamy do zapoznania się z propozycją prowadzonego przez nas klubu studiofigurastalowawola.pl, w jakim realizujemy treningi za pomocą elektrostymulacji, a też świadczymy inne usługi połączone z treningiem. W naszym klubie prowadzimy regularne treningi za pomocą najnowocześniejszego sprzętu do elektrostymulacji, a oprócz tego mamy w szerokiej ofercie szereg innych profesjonalnych usług połączonych z formowaniem sylwetki.